fbpx
Zoom in Regular Zoom out

Kreipkitės darbo dienomis nuo 9 iki 18 valandos

54+ pirmas susitikimas Antalieptėje

Nacionalinis socialinės integracijos institutas organizuoja projektą 54+, kuriuo tikslas yra sukurti palankias sąlygas vyresnio, darbingo amžiaus asmenims, vyresniems nei 54 metai, įsitraukti į savanorišką veiklą socialinėje srityje ir ilgiau išlikti aktyviems darbo rinkoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Taigi norime pasidalinti įspūdžiais, kuriais esame kupini po pirmo susitikimo įvykusio birželio 12 dieną, Antalieptėje, įsikūrusiame Inovatorių Slėnyje, Zarasų rajone. Projekto pirmas susitikimas buvo labai lemiamas ir svarbus, kadangi reikėjo aiškiai pateikti dalyviams kokią naudą jie gali gauti iš projekto, kokie mūsų tikslai, išsiaiškinti dalyvių poreikius ir suteikti jiems daugiau motyvacijos.

Į pirmąjį susitikimą atvyko 9 dalyviai, programą pirmiems susitikimams sukūrėme tokiu būdu, kad įkvėpti dalyvius pasvajoti, motyvuoti ir išsikelti savo ateities planą, kurį galėtų įvykdyti su mūsų programos pagalba, o svarbiausia norėjome, kad dalyviai pailsėtų nuo kasdieninių rūpesčių, pasilinksmintų, suplanuotų ateitį, susibendrautų, susiburtų kartu ir padėtų mums išgryninti jų pagrindinius lūkesčius projektui, taip siekiant maksimaliai suteikti pagalbą ir parinkti labiausiai atitinkančių mokymų programą.

                                                                                                    

O kokia gi buvo mūsų pirmojo susitikimo programa? Pradėjome be abejo nuo projekto pristatymo, toliau tęsėme su klausimais ir aptarimais, atsakėme į  dalyvių rūpimus klausimus. Toliau kiekviena iš dalyvių papasakojo apie save, savo tikslus, darbo patirtį, gyvenimą. Po oficialios dalies tęsėme su mokomaisiais žaidimais, pradžioje įrodėme, kad kiekvieną svajonė gali būti pasiekta, o tikslai visada gali būti aukštesni negu yra. Parašėme laišką sudaryta iš 30 svajonių, užduotis pasirodė gana sunki dalyviams, bet įveikėme ir ją. Juk svarbiausia motyvacija! Dalijomės komplimentais vieną kitai, taip pat ir energija, iš viso sudalyvavome 8 žaidimuose, o svarbiausia kad dalyvės atskleidė daug netikėtų atradimų sau. Išeidami visi gavo užduoti iki kito susitikimo išpildyti bent vieną savo svajonę iš sąrašo, kurį kiekvienas dalyvis parengė pats. Susitikę sužinosime kaip jiems sekėsi, tolimesnių planų ir idėjų turime daug, norime prisidėti prie rajonų gerovės.

Šiuo metu projektas vykdomas tokiuose regionuose kaip:

  • Zarasai
  • Utena
  • Visaginas
  • Ignalina
  • Anykščiai. (jei esate iš šitų regionų, jums yra tarp 55 ir 65 metų, norite vėl įsitraukti į darbo rinką ir bendruomenę, kviečiame jungtis. Žemiau papasakosime trumpai apie projektą.)
 

Viso projekto metu dalyviai galės dalyvauti įvairiuose mokymuose, kurie bus vedami jų miestuose su tos srities profesionalais.

  1. Vieni iš mokymų apie finansinį raštingumą padės dalyviams išmokti visų mokesčių subtilybių, sužinoti apie individualią veiklą, ir kitas individualios veiklos galimybes, o galbūt netgi savo verslo atidarymo galimybes.
  2. Kiti mokymai vadinasi ,,Kompiuteris-mano draugas“, jie yra skirti kiekvienam norinčiam išmokti naujų kompiuterinių įgūdžių. Tokie mokymai skirti tiek naujokams, tiek ir norintiems išmokti programavimo.
  3. O trečioji mokymų šaka skirta socialinei sričiai, kurį aprėps viską nuo praktikos iki savanorystės. Dalyviai išmoks naujų igūdžių, įgaus teorijos ir praktikos, suras bendraminčių ir pamatys darbo ir savanorystės galimybes

Mes nekantriai laukiame kito susitikimo, norisi toliau burtis kartu ir tobulėti. Pirmas projekto žingsnelis sėkmingai žengtas ir jis suteikė labai daug teikiamų emocijų. Su nekantrumu laukiame pamatyti rezultatą projekto pabaigoje.