fbpx
Zoom in Regular Zoom out

Kreipkitės darbo dienomis nuo 9 iki 18 valandos

Artimųjų priežiūra namuose

 

Dažnai tenka pripažinti, kad mūsų artimieji, tėvai, vieną dieną sunkiai lips laiptais, nelengva jiems bus ir pasirūpinti namais, higiena, maistu ar net pačiu savimi. Nors ir skausminga apie tai galvoti, bet turime pasirengti šiam etapui ir padėti artimiesiems jaustis kuo patogiau ir saugiau. Atsižvelgiant į įvairius tyrimus, dauguma suaugusiųjų (net apie 75% pagal Merrill Lynch ir Age Wave tyrimų duomenis) niekada neturėjo diskusijos su tėvais apie gyvenimą ir rūpinimąsi senatvėje. Svarbu iš anksto sužinoti tėvų požiūrį į globą, senelių namus, priežiūrą namuose. Kuo labiau esame pasiruošę, tuo mažiau streso jausime ištikus nemalonioms aplinkybėms.

Ar esame patys tinkamai pasiruošę apsiimti visa rūpyba savo tėvais?

Nesame susimąstę, kad priežiūros slaugos arba senelių namuose gali mus šokiruoti, tuo tarpu ar esame patys tinkamai pasiruošę apsimti visa rūpyba savo tėvais? Labai svarbus yra emocinis aspektas, ar būdami savo tėvų globėjais, kaip jausimės vėl gyvenantys po tėvų stogų, arba paliekant mylimus darbus, atsisakius hobių? Ne kiekvienas turime emocinį ir fizinį pajėgumą reikalingą tėvų kasdieniai priežiūrai, pavyzdžiui tėvų maitinimui, apsirengimui, maudynėms, ypač kai tėvai turi rimtesnę ligą, arba apskritai negali prisiminti kas esą. Dažnai susiduriame su atvejais, kai artimųjų sveikatą pablogėja, dėl atsiradusio papildomo fizinio krūvio.

 

Kai šeima susiduria su situacija – artimasis nebegali daugiau pats pasirūpinti savimi, tai šeimai didžiulis psichologinis stresas, artimieji nusilpsta psichologiškai, tuomet dar ir keičia savo gyvenimo rutinas, tam kad padėti saviškiui.

Mūsų klientai dalinasi įvairiomis patirtimis, dažniausias atvejis, kad žmonės tiesiog dėl darbų krūvio nebespėja prižiūrėti artimųjų, pasitaiko ir liūdnesnių atvejų kai dėl netikėto krūvio, žmonės tiesiog pradeda blogai jaustis.

  • Pasiruošimas slaugai namuose gali kainuoti daugiau, nei tikimasi. Ypač, jei slaugyti ruošiamasi keliomis ligomis sergantį asmenį. Taip pat svarbu žinoti, kad pagyvenusiems, ligotiems asmenims prižiūrėti reikia ne tik specifinių žinių, bet ir specialaus patalpų įrengimo, specialių įrenginių. Tačiau visą įrangą galima nesunkiai išnuomoti. Jei pacientas yra prikaustytas prie lovos, jį būtina vartyti, kad neatsirastų pragulų, maitinti, prausti, aprengti, keisti higienos priemones, reikiamu laiku sugirdyti ar suleisti vaistus, tad specialus pasiruošimas yra gana svarbu. Kodėl gi mes patariame būtent slaugą namuose? Na, jau esame sulaukę  nemažo klientų atsiliepimų skaičiaus, daug mūsų prižiūrimų senjorų rado tokių būdų rado sau draugus, su kuriais gali pabendrauti. Jie pralinksmėja jaučiantys, kad jais rūpimasi, greičiau atsistato.

Taip pat svarbu, kad kitų naujų žmonių įtraukimas į artimojo priežiūrą gali ne tik palengvinti gyvenimą, bet taipogi pagerinti santykius šeimoje, kadangi ligonis nesijaus našta artimiesiems, o patyręs darbuotojas visada duos ir gerų patarimų.

Suteikime galimybę pagyvenusiems asmenims gyventi savo pačių namuose ir džiaugtis jas supančia aplinka.

Slauga