fbpx
Zoom in Regular Zoom out

Kreipkitės darbo dienomis nuo 9 iki 18 valandos

Senjorų iškyla Vilniuje

Senjoro, Nacionalinio socialinės integracijos instituto įgyvendinama programa,  teikianti socialines paslaugas bei slaugą namuose pagyvenusio amžiaus asmenims ir neįgaliesiems kartu su maltiečiu ordino savanorių pagalba organizavo iškylą senjorams. Pagrindinis, šio pasibuvimo tikslas – suteikti papildomą progą senjorams išeiti iš namų ir praleisti turiningą dieną. Iškylos metu jie galėtų pabendrauti, susipažinti, pasidžiaugti, pasijausti svarbiais, reikalingais, prisiminti jaunystę, o kartu užmegzti naujų pažinčių.
Iškyla įvyko gegužės 21 dieną ant Tauro kalno, visi senjorai buvo pakviesti prisijungti. Senjorų atvyko daug, kai kurie iš jų atėjo patys, kai kuriuos atvežė savanorės iš Maltiečių fondo ir Socialinis taksi. Atvyko vien damos, jos visos atrodė labai laimingos, visos buvo labai gražios ir pasipuošusios, o taip pat nepamiršo ir puikios nuotaikos. Senjorės daug šnekučiavosi, linksminosi ir mankštinosi.
Kai visi susirinko iškyla prasidėjo nuo susipažinimo žaidimo “Aš superherojus“, apie tai kas paslėpta ir turi būti pasakyta bei pasidžiaugta. Senjorės žaidimo metu turėjo  nupiešti save, tačiau nepaprastai, o būtent taip, kaip joms buvo pasakojama. Pradedant piešti vieną ausį, tada dešinę akį, kol užpildomas visas lapas. Buvo ir nesusipratimo, ir juoko. Moterys ne tik piešė naudodamos savo fantaziją, bet prisiminė mokyklą ir viena nuo kitos ,,nusirašinėjo“. Senjorės piešinius pristatinėjo, kartu papasakodamos, kuo yra išskirtinis – ši užduotis pasirodė kaip didelis iššūkis – jos nepratusios girtis. Smagu, kad jos viena kitą mielai ramino sakydamos, kad ,,piešinys tikrai gražus ir geras“. Žavėdamosis viena kitos talentu, galiausiai senjorės atsipalaidavo ir laukė tolimesnių užsiėmimų.
Atvykęs į iškylą aktorius Justinas Daugėla vedė teatrinius užsiėmimus, senjorės noriai dalyvavo visuose teatriniuose žaidimuose, sakė viena kitai komplimentus, o pagrindinis apdovanojimas laimėtojoms buvo galimybė vėl atsisėsti ant sėdmaišio. Po skanių sumuštinių, sausainių ir vaisių, kuriais mus aprūpino Dineris, Bobų daržas ir Kmyninė senjores laukė mankštelė.
Mankštelę vedė energinga senjoro vadovė Donata. Senjorės atidžiai žiūrėjo į Donatą ir atkartodavo judesius, net ir tos kurios sunkiau vaikščioja, puikiai mankštinosi. Joms be galo patiko užsiėmimai, jos daug juokėsi, ir buvo ypatingai geros mokinės. Atrodo sustiprino ne tik raumenis, bet ir protą bei sielą. O šie pratimai bus naudingi ir ateityje – jie stiprina raumenis ir neleidžia jiems ,,sustingti“.
Apšilus ir praleidus laiką gamtoje, susiruošėme į Le Bonjour kavinę, kuri maloniai sutiko pavaišinti senjores skania kava ar arbata ir sukurti jaukią atmosferą joms maloniai pasišnekučiuoti. Senjorės susibendravo, susipažino ir tikimės, kad net susirado draugių. Bendravimo dalis senjorėms buvo svarbiausia, jos jau priprato prie tam tikrų sveikatos problemų ir išmoko su tuo gyventi, bet vienatvė dažnai buvo joms pagrindinis priešas ir liūdesio priežastis. Stebėjome, kaip senjorės keičiasi viena su kita, ir su mumis, savo kontaktais, šypsosi ir dalino komplimentus. Visos prašė kuo dažniau organizuoti tokias iškylas, kiekvienai labai patiko, ir kiekvienos diena buvo prašviesėjusi. Žinoma, senjorės neslėpė, kad buvo susimąsčiusios nedalyvauti iškyloje, nes norėjosi pabūti namuose, tačiau tik čia atvykus, viskas pasikeitė, jos teigė ,,kad jaučiasi kaip Skandinavoje“; ,,atrodo, kad mane angelas čia atsiuntė, tiek daug laimės suteikėte“. Senjorės pasidalino su mumis neapsakomu pozityvumu, paminėjo, kad humoras ir juokas visada praverčia, pasakė, kad viduj visada jaučiasi kaip jaunystėje, o mes supratome kaip stipriai reikia mylėti savo artimuosius ir rūpintis vyresniąją mūsų karta.
Mes gavome iš senjorių labai daug nuoširdžių komplimentų, gražių žodžių, padėkų, negalėjome net tikėtis, kad šį iškylą joms taip patiks ir, kad pamatysime tiek laimingų veidų, o didesnio komplimento mums ir būti negali. Kviečiame ir raginame visus senjorus neužsidaryti savyje, yra daug tokių, kurie ieško draugų ir nori bendrauti, su kuriais palaikysite kompaniją vieni kitiems.
O Senjoro tikslas išlieka toks pats, visiems kuriems to gali reikėti suteikti slaugos paslaugas namuose, o svarbiausia padėti socializuotis, gerai leisti laiką ir linksmintis.